Ochrona naszego mienia może przywoływać różne skojarzenia: strażnika uzbrojonego lepiej niż żołnierz piechoty morskiej, ogrodzeń i bram na miarę prawdziwych fortec, opancerzonych samochodów, irytującego wyjącego alarmu u sąsiada albo najlepszych polis ubezpieczeniowych. W przypadku nowoczesnych domów może być jednak zupełnie inaczej. Świetnym rozwiązaniem jest zaawansowany system alarmowy i monitoring w inteligentnym domu czy mieszkaniu.

Współczesny system alarmowy nie jest już źródłem intensywnego hałasu, który ma odstraszyć intruza i powiadomić odpowiednie służby, gdy zwykle jest już za późno. Przemyślana ochrona to system wielostrefowego wykrywania potencjalnych zagrożeń i zniechęcania niepożądanych gości zanim jeszcze zbliżą się do okien lub drzwi. Zabezpieczeniu podlega bowiem nie tylko sam budynek, ale także cała posesja z ogrodem włącznie.

Już samo wkroczenie na teren posesji może być zidentyfikowane i przyczynić się do właściwej interakcji. Czasem wystarczy włączenie zraszaczy trawnika, by intruz zaniechał swojej wizyty. Dodatkowo z głośników ogrodowych usłyszy stosowne ostrzeżenie. Im więcej nietypowych rozwiązań, tym skuteczność zabezpieczeń rośnie.

Dużą wagę przykładamy do tego, by system ochrony działał efektywnie – zanim jeszcze dojdzie do szkody. W przypadku zabezpieczeń domu, mieszkania czy innych obiektów potencjalne zagrożenie jest wykrywane z jak największym wyprzedzeniem. Zanim jeszcze włamywacz spróbuje sforsować zamki czy okno system już wie o jego obecności i powiadomi domowników oraz służby interwencyjne o zagrożeniu.

Preferujemy i rekomendujemy rozwiązania niestandardowe. Jeśli tylko jest to możliwe, wręcz niepowtarzalne, by ich sforsowanie sprawiło jak najwięcej trudności i było odporne na najczęściej stosowane metody. Wszystko po to, by nieproszeni goście mieli utrudnione zadanie w maksymalnym stopniu.

Warto wiedzieć, że system alarmowy to tylko część ochrony. Jej doskonałym uzupełnieniem jest także monitoring. Zwykle bywa kojarzony z wszędobylskimi kamerami i podglądaniem obywateli przez różne powołane do tego celu służby. W inteligentnym domu przyda się nie tylko do utrwalenia wizerunku napastnika. Jest również nieoceniony w codziennym użytkowaniu. Korzystając z różnych kamer w mieszkaniu możemy w dowolnej chwili i niemal z dowolnego miejsca sprawdzić co się dzieje w domu. Dowiemy się jak spędzają czas nasze dzieci pod nadzorem opiekunki, co robi pozostawione w mieszkaniu zwierzę, gdzie pracuje automatyczna kosiarka do trawnika albo czy nie zastawiono naszego podjazdu.

Dobieramy monitoring zgodnie z potrzebami. Preferujemy urządzenia wysokiej jakości o takich parametrach, by sprawdziły się w różnych sytuacjach. Wbrew pozorom to nie jest takie oczywiste jak mogłoby się wydawać. Łatwo bowiem o rozczarowanie, gdy na zarejestrowanym filmie niewiele zobaczymy a jakość obrazu będzie pozostawiała wiele do życzenia. Stąd przykładamy dużą wagę do poznania Państwa potrzeb, by przygotować ofertę i urządzenia idealnie spełniające wszystkie wymagania.

Zobacz więcej…

Inteligentny Dom

Inteligentny Dom Fibaro

Nowoczesna Instalacja Elektryczna

Sterowanie Domem

Sterowanie Oświetleniem

Inteligentne Ogrzewanie i Klimatyzacja

Inteligentne Rolety