W potocznym ujęciu instalacja elektryczna pełni jedną zasadniczą rolę: ma zapewnić stały i stabilny dopływ prądu, by wszystkie urządzenia jakie mamy w domu mogły w ogóle funkcjonować. Tyle i aż tyle? Otóż, nie.

Nowoczesna instalacja elektryczna to coś więcej niż tylko zapewnienie odpowiedniego źródła zasilania w mieszkaniu. To jedna z najważniejszych części inteligentnego domu. Razem z infrastrukturą telekomunikacyjną służy do tego, by cała domowa automatyka mogła działać bez żadnych niepotrzebnych przerw. Innymi słowy: stabilnie. I co nie mniej ważne – by podłączony sprzęt mógł się ze sobą prawidłowo komunikować. A bez prawidłowej komunikacji trudno cokolwiek uzyskać.

Dla domowników wzajemna komunikacja urządzeń oznacza zwykle tyle, że np. rolety będą prawidłowo synchronizować swoją pracę z klimatyzacją i ogrzewaniem. Oświetlenie zostanie sprzężone do współpracy z systemem multiroom i czujnikami rozmieszczonymi w całym domu. A wszelkie panele dotykowe do zdalnego zarządzenia będą otrzymywały odpowiednie dane i komunikowały się z poszczególnymi elementami domowej infrastruktury. Innymi słowy, to co za ich pośrednictwem ustawimy trafi dokładnie do tego sprzętu co trzeba i oczywiście zostanie wykonane jak należy. Łatwo to sobie uzmysłowić na prostym przykładzie. Próbując włączyć światło w salonie…otworzymy bramę garażową!

Nie zapominajmy, że częścią instalacji domu inteligentnego stanowią także rozwiązania dla sprzętu audio/video, alarmu, monitoringu, telefonów, telewizji naziemnej i satelitarnej, domofonów. To oznacza, że w całym domu znajdują się dziesiątki kilometrów przewodów. Muszą być zabezpieczone tak, by uniknąć wzajemnych zakłóceń.

Wszystkie instalacje wymagają najwyższej staranności podczas montażu. Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie ich przez jedną wykfalifikowaną ekipę instalatorów, a nie kilka przez kilka firm wyspecjalizowanych w określonych dziedzinach. Stąd w Intelidom prowadzimy kompleksowe inwestycje w ramach których przygotowujemy komplet wszystkich instalacji niezbędnych do funkcjonowania domu inteligentnego. Wraz z nimi zapewniamy pełne wsparcie w zakresie konfiguracji i programowania podłączonych urządzeń. Z perspektywy inwestora oznacza to, że otrzymuje komplet pod przysłowiowy klucz. O nic nie musi się martwić.

Zobacz więcej…

Inteligentny Dom

Inteligentny Dom Fibaro

Sterowanie Domem

Sterowanie Oświetleniem

Inteligentne Ogrzewanie i Klimatyzacja

System Alarmowy i Monitoring

Inteligentne Rolety