Dom inteligentny. Zwykle kojarzy się z niezwykle zaawansowanym technicznie i kosztownym wyposażeniem rodem niemal z najlepszych filmów przedstawiających wizje przyszłości. Owszem, może taki być – przede wszystkim dzięki szybkiemu rozwojowi współczesnych technologii. Niezależnie jednak od stopnia złożoności zastosowanych systemów, dom inteligentny jest przede wszystkim komfortowy, bezpieczny, energooszczędny i wygodny w codziennym życiu. Zapewniamy, że nie jest to slogan reklamowy czy pobożne życzenie.

Co więcej „smart home” to nie tylko osobno stojący budynek. To także inteligentne mieszkanie, apartament, rezydencja, a nawet letnia siedziba, czyli zabudowa w wakacyjnej lokalizacji. Wszystkie z wymienionych łączą rozwiązania, które wywierają korzystny wpływ na wiele aspektów naszego życia.

Inteligentny apartament, mieszkanie czy dom to miejsce w którym żyje się przede wszystkim wygodniej. Odpowiednio zaprogramowana automatyka wyręcza nas z wielu drobnych czynności: począwszy od dostosowania pracy systemu ogrzewania i klimatyzacji, na zabezpieczeniach skończywszy. Wychodząc z domu nie trzeba pamiętać o obniżeniu temperatury na cały dzień. I analogicznie wracając z pracy przywrócić nastawy kotła grzewczego do najbardziej komfortowej wartości. Podobnie w przypadku sterowania roletami. Automatycznie uchylą się lub przymkną zależnie od potrzeb nasłonecznienia oraz ochrony przed zbytnim nagrzaniem wnętrza.

Inteligentne mieszkanie jest energooszczędne. Synchronizacja pracy rolet, systemu ogrzewania, klimatyzacji i oświetlenia umożliwia maksymalne wykorzystanie ich pracy w jednym celu: oszczędzania energii. A to wiąże się z wymiernymi korzyściami. Niższe rachunki nie są przypadkiem. Stają się czymś zupełnie naturalnym w każdym okresie rozliczeniowym – bez względu na porę roku.

W inteligentnym domu żyje się bezpiecznie. Nie tylko dzięki zaawansowanym systemom alarmowym, ale również dzięki funkcji nowoczesnego monitoringu. Nawet daleko od naszego miejsca zamieszkania, można łatwo sprawdzić co dzieje się w domu i jego otoczeniu. Inteligentny monitoring z doskonałymi kamerami przyda się, by obejrzeć aktualny obraz podwórza, garażu, ogrodu czy poszczególnych miejsc w mieszkaniu.

Bezpieczny dom inteligentny oznacza także wsparcie w razie zdarzeń, których lepiej unikać. W razie pożaru lub innego zagrożenia automatyka ułatwi sprawną ewakuację. Oświetlenie dostosuje pracę tak, by możliwie najłatwiej dotrzeć do wyjścia. Rolety podniosą się, by szybciej opuścić obszar zagrożenia. Domowy system audio aktywuje się, by odtworzyć ostrzeżenie o zagrożeniu. Automatycznie zostanie także odcięty gaz, wyłączona klimatyzacja i aktywowana wentylacja, by usunąć zadymienie i zmniejszyć ilość tlenu.

Utarło się potoczne określenie: dom inteligentny – dom, który myśli. W tym stwierdzeniu jest tylko nieco prawdy. Nasze miejsce zamieszkania automatycznie dostosowuje się do różnorodnych warunków. Dokładnie tak, jak zostało zaprogramowane przez integratorów. Ich doświadczenie ma przy tym kluczowe znaczenie. Dobrze wyszkolony zespół dostosuje pracę zgodnie z życzeniami domowników. Stąd tak dużą wagę przywiązujemy nie tylko do nieustannego podnoszenia kwalifikacji potwierdzanych certyfikatami, ale również do jak najlepszego poznania swoich klientów. Wszystko po to by znając ich przyzwyczajenia i preferencje stworzyć system „smart home” idealnie skrojony na miarę. To dzięki niemu, możemy wówczas śmiało stwierdzić, że zamieszkają Państwo w inteligentnym domu, który Was doskonale zna.

Zobacz więcej…

Inteligentny Dom Fibaro

Nowoczesna Instalacja Elektryczna

Sterowanie Domem

Sterowanie Oświetleniem

Inteligentne Ogrzewanie i Klimatyzacja

System Alarmowy i Monitoring

Inteligentne Rolety