Dawne rytuały przeszły już do historii. Przed wielu laty nasi dziadkowie musieli schodzić do piwnicy by „zajrzeć do pieca”. Gdzieś w zakamarkach domu szukali także licznika elektrycznego z wielką tablicą bezpieczników, niewygodnych w użyciu obracanych włączników światła i patefonu do słuchania muzyki. Gospodynie domowe zasłaniały okna prześcieradłami, by ograniczyć nagrzewanie się wnętrza latem. A zimą na parapetach królowały koce, by zatrzymać upływ ciepła przez nieszczelne okna. Słowo mobilność mogło co najwyżej oznaczać konieczność częstego przemieszczania się po domu, by mieć jego instalacje pod kontrolą. Ludzie radzili sobie stosownie do ówczesnych możliwości.

Truizmem jest stwierdzenie, że obecnie jest znacznie łatwiej. Niemniej nie sposób zaprzeczyć, że mobilność we współczesnych czasach nabrała zupełnie nowego znaczenia. Wraz ze smartfonową rewolucją otworzyły się nowe możliwości, dzięki którym pojawił się również termin sterowanie domem inteligentnym.

W najwygodniejszej formie oznacza swobodę o jakiej nawet nie można było marzyć przed laty. Zdalna kontrola domu czy mieszkania odbywa się poprzez aplikację w urządzeniu mobilnym. Smartfon czy tablet to prawdziwe narzędzia do wygodnego kontrolowania wyposażenia mieszkania: wentylacji, ogrzewania, okien, rolet, systemu audio, alarmu, monitoringu czy oświetlenia. W każdej chwili i z dowolnego miejsca (gdzie mamy łączność z siecią) możemy zdalnie zmienić temperaturę, uchylić rolety, włączyć oświetlenie czy nawet odebrać połączenie z wideodomofonu. Bez względu na to czy jesteśmy na wycieczce po zachodnim wybrzeżu Ameryki, gdzieś na szlaku w Bieszczadach, w obleganym kurorcie nad morzem śródziemnym, czy prawdziwym raju nad Pacyfikiem. Mieszkanie jest pod kontrolą. Zawsze.

Nie trzeba jednak być daleko, by zdalnie kontrolować dom. Wylegując się na wygodnej kanapie w salonie można również sięgnąć po urządzenie mobilne, by uzyskać to czego w danej chwili potrzebujemy. Równie łatwo zmienimy pozycję rolet, aktywujemy światło w wybranych miejscach czy włączymy muzykę w całym mieszkaniu przygotowując jednocześnie wspaniałą kolację dla najbliższych. By przekonać się czy wszystko odbywa się jak należy nie musimy nawet sięgać po tablet czy smartfon. Wystarczy zerknąć na panel dotykowy na ścianie by uzyskać wszystkie najważniejsze informacje. Włącznie z wynikami giełdowymi, prognozą pogody i statusem interesujących nas lotów.

Pamiętajmy przy tym o jednym. Swoboda zdalnej kontroli domu ma również swoje granice. Możemy do woli zmieniać poszczególne parametry w dowolnej chwili. Ale równie dobrze wystarczy ograniczyć się do sprawdzania stanu pracy. Jaka temperatura jest obecnie w mieszkaniu? W których pomieszczeniach jest włączone światło? Czy aktywowała się funkcja symulacji obecności domowników? Na wszystko łatwo znajdziemy odpowiedź, bez potrzeby ingerowania w działanie automatyki. Jeśli zostanie ona bowiem zaprogramowana tak, by idealnie wyręczała nas z wielu zwykłych czynności codziennego dnia, to oznacza, że właściwie spełnia swoją rolę. Dla nas, twórców i pracowników Intelidom oznacza nie tylko satysfakcję z zapewnienia usługi najwyższej jakości, ale także referencje od zadowolonych inwestorów.

Zobacz więcej…

Inteligentny Dom

Inteligentny Dom Fibaro

Nowoczesna Instalacja Elektryczna

Sterowanie Oświetleniem

Inteligentne Ogrzewanie i Klimatyzacja

System Alarmowy i Monitoring

Inteligentne Rolety