Nie ważne czy masz nowo budowany dom czy mieszkanie. Nie ważne czy jest to zabytkowe miejsce, w którym wszelkie ingerencje są niemile widziane. Nie ważne, że jest to świeżo wyremontowany apartament. Każde z tych miejsc można wzbogacić o najnowszą technologię automatyki. Każde może stać się inteligentnym domem, mieszkaniem, apartamentem czy rezydencją. Wszystko za sprawą systemu, który zaprojektowano do bezinwazyjnej instalacji. Systemu nazwanego Fibaro.

Doceniamy i rekomendujemy Fibaro. Jest to bowiem alternatywa dla systemów przewodowych. Swoista wolność od różnorodnych przewodów i kabli. I pewność zachowania dotychczasowej estetyki i wystroju wnętrza, gdyż zminiaturyzowane elementy Fibaro łatwo ukryć w już istniejących puszkach instalacji elektrycznej. Rozwiązanie doceni zatem każdy, kto chce uniknąć fizycznej ingerencji oraz elementów instalacji, która nie pasuje do danego wnętrza.

Łatwość schowania i montażu wiąże się z jeszcze jednym. Gdy mieszkanie czy dom będzie w przyszłości remontowane, poszczególne elementy systemu Fibaro można łatwo zdemontować i przenieść do innej lokalizacji, zachowując dotychczasową funkcjonalność. To znaczna oszczędność, o którą znacznie trudniej w przypadku tradycyjnych przewodowych rozwiązań.

System, który rekomendujemy jest bezprzewodowy. I wciąż stanowi pełnowartościową automatykę budynkową. Potrafi to samo, co inne zaawansowane rozwiązania wymagające komunikacji przewodowej. Z Fibaro zatem możemy kontrolować oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzację, system alarmowy, czujniki (detekcja pożaru, wycieku gazu, zalania, włamania), nawodnienie ogrodu i wiele innych. Dzięki technologii Z-Wave można nadzorować nawet 230 różnych urządzeń.

Kontrola w przypadku Fibaro nie ogranicza się jedynie do zdalnego zarządzania poprzez smartfon, tablet czy komputer. Poszczególnymi funkcjami można również sterować przy użyciu gestów. To dobre rozwiązanie nie tylko np. dla seniorów, ale dla każdego, kto chętnie spróbuje alternatywy dla ekranu dotykowego. Wystarczy odpowiedni ruch dłonią, by wybrać kolejne nagranie, zmniejszyć lub zwiększyć głośność, skorygować temperaturę, włączyć projektor, aktywować rolety a nawet włączyć lub wyłączyć światło. Wychodząc z domu jeden gest wystarczy, by automatyka przygotowała nasze mieszkanie na opuszczenie domowników: włączyła alarm, domknęła okna, wyłączyła oświetlenie i zmieniła pracę ogrzewania lub klimatyzacji na oszczędniejszy tryb.

Istotną zaletą jest funkcja kontroli kosztów. Można na bieżąco kontrolować zużycie prądu przez poszczególne odbiorniki i urządzenia. Poznamy zatem ile naprawdę kosztuje użytkowanie telewizora, zamrażarki, lodówki, pralki, kotła systemu grzewczego, laptopa i wielu innych urządzeń. Co więcej dzięki sprytnym modułom Wall Plug z podświetlonym pierścieniem można w każdej chwili otrzymać informacje o aktualnym obciążeniu, bez potrzeby sięgania po smartfon czy tablet.

Nie bez znaczenia jest bezpieczeństwo. Nie tylko w tradycyjnym znaczeniu ochrony antywłamaniowej. W ramach Fibaro można bowiem korzystać z rozwiązań przeznaczonych do detekcji różnych zagrożeń takich jak wyciek gazu, wody czy tlącego się pożaru. To jednak nie wszystko. Stworzono również wygodne funkcje dla rodziców – opiekunkę do dzieci. Będąc nawet daleko o domu łatwo sprawdzić, czy dzieci nie nadużywają konsoli do gier czy nie spędzają zbyt wiele czasu przed telewizorem.

Funkcjonalność Fibaro jest bardzo bogata. Możemy jej poświęcić jeszcze znacznie dłuższy opis. Nic jednak nie zastąpi prawdziwego kontaktu z systemem, by samemu przekonać się jak łatwo i wygodnie korzysta się z automatyki, która może trafić do Państwa domu. Zapraszamy zatem do nas.

Zobacz więcej…

Inteligentny Dom

Nowoczesna Instalacja Elektryczna

Sterowanie Domem

Sterowanie Oświetleniem

Inteligentne Ogrzewanie i Klimatyzacja

System Alarmowy i Monitoring

Inteligentne Rolety