Skip to main content

Nowoczesne rolety przestają się kojarzyć z paskudnym elementem niepasującym do wystroju pięknych budynków. Praktyczny dodatek do współczesnych domów i mieszkań, może być elegancko wkomponowany, by nic nie psuło starannie dobranej formy i stylu. A jednocześnie dalej pozostaje użyteczny. Dzięki najnowszym rozwiązaniom staje się wręcz nieodzowny dla funkcjonowania inteligentnego domu czy mieszkania.

Coraz łatwiej spotkać się z hasłem inteligentne rolety. Wbrew pozorom nie ma w nim szczególnej przesady i marketingowego zadęcia. Choć bowiem zestawy dalej spełniają swoją prostą rolę zasłaniania lub odsłaniania okna, to jednak w ich działaniu nie ma mowy o przypadkowości. Można wręcz stwierdzić, że wszystko jest bardzo starannie przemyślane. I to na dodatek z precyzją sięgającą milimetrów.

Rolety mają chronić nas i nasz dom przed hałasem, zbyt mocnym nasłonecznieniem czy niskimi temperaturami. Dzięki nim możemy także liczyć na zachowanie spokoju i tak pożądanej intymności. Każdemu wedle potrzeb. Powstaje przy tym pytanie: jak je spełnić?

Inteligentne rolety stały się integralną częścią zautomatyzowanego domu. Dodajmy: domu energooszczędnego. Praca rolet jest synchronizowana z różnymi systemami: ogrzewania i klimatyzacji, oświetlenia czy bezpieczeństwa. W upalne dni automatycznie przysłaniają okna na tyle, by uniknąć nadmiernego nagrzewania pomieszczeń, co wiązałoby się ze zwiększoną pracą klimatyzacji. W okresie zimowym każdy promień słoneczny jest wykorzystywany do ogrzania mieszkania, więc zwykle rolety pozostają otwarte. Nie domykają się przy tym w pełni podczas mroźnych dni, by uniknąć ryzyka przymarznięcia. A w przypadku silnego wiatru samoczynnie chowają się do kasety, w celu ochrony przed uszkodzeniem.

Rolety stają się także coraz ważniejszym wyposażeniem dla miłośników zimowych ogrodów czy oranżerii. Przydają się nie tylko do wspomagania kontroli i utrzymania odpowiedniej temperatury i dostępu światła dla roślin. Chronią również szklane konstrukcje dachów przed różnymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Są również nieocenione w izolacji przed hałasem. Nie tylko wytłumią odgłosy silnego deszczu, ale również hałas prac ekipy remontowo budowlanej, natarczywe dźwięki przejeżdżających samochodów czy służb ratunkowych korzystających z głośnych sygnałów. W nocy zaś zapewnią spokój od ulicznych latarni ułatwiając zaśnięcie.

Nowoczesne rolety mają ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Choć zwykle kojarzą się z funkcjami antywłamaniowymi, to warto wiedzieć jak nieocenione okazują się w przypadku zagrożeń pojawiających się wewnątrz budynku. Gdy tylko domowe czujniki wykryją np. pożar rolety automatycznie podniosą się, by ułatwić ewakuację. Niby oczywiste, ale w przypadku zwykłych rolet, których nie można zdalnie kontrolować jest co najmniej kłopotliwe. A w sytuacji gdy liczą się sekundy, nikt nie będzie tracił czasu na uporanie się z ręcznym podniesieniem.

Inteligentne rolety są zawsze pod zdalną kontrolą. Możemy nimi sterować przy użyciu pilota, aplikacji w smartfonie lub w tablecie. Nawet będąc poza domem: w biurze, na spotkaniu czy korzystając z urlopu. To po prostu dobry standard, który z przyjemnością rekomendujemy.

Zobacz więcej…

Inteligentny Dom

Inteligentny Dom Fibaro

Nowoczesna Instalacja Elektryczna

Sterowanie Domem

Sterowanie Oświetleniem

Inteligentne Ogrzewanie i Klimatyzacja

System Alarmowy i Monitoring