Skip to main content

źródło: fibaro.com

Jak działa i co potrafi nowy panel sterowania systemem Fibaro – SWIPE, którego kampanie ostatnio przedstawialiśmy Wam na blogu (link)? Otóż Fibaro – SWIPE, rozpoznaje sześć prostych gestów wykonywanych ręką: lewo, prawo, góra, dół, koło kreślone w prawo oraz kreślone w lewo. SWIPE rozpoznając jeden z nich, komunikuje się za pomocą protokołu bezprzewodowego Z-Wave z centralą systemu tak, aby uruchomić jeden z zaprogramowanych wzorców zachowań. Jak w przypadku innych urządzeń, użytkownika ogranicza w tym zakresie wyłączenie wyobraźnia.
Bezdotykowa charakterystyka pracy urządzenia sprawia, że może być ono również wykorzystane wszędzie tam, gdzie wymagane są sterylne rozwiązania, np. placówki służby zdrowia, szkoły czy restauracje. Fibaro – SWIPE budową przypomina elektroniczne ramki do zdjęć i może pracować po zainstalowaniu na ścianie lub np. po postawieniu na biurku. Umożliwia również personalizację poprzez wstawienia wybranego obrazu, który może być zmieniony w dowolnym momencie. Jego estetyczna obudowa dostępna jest w dwóch kolorach: czarnym oraz białym.
Użyte w Fibaro – SWIPE technologie, take jak zaawansowana analiza pola elektrycznego, czy szereg sensorów – sprawiają, że jest to bardzo elastyczne rozwiązanie – może być umiejscowiony praktycznie wszędzie i nie wymaga manualnej obsługi (może być zasilany bateryjnie lub z wykorzystaniem przewodu micro USB).
Jak tłumaczy Joanna Ossowska-Rodziewicz, Wiceprezes Fibar Group S.A.: „SWIPE oferuje nam swoistą wolność. Stworzyliśmy go tak, aby dawał nieograniczone możliwości zastosowania oraz instalacji, aby spełnić swoją funkcję praktyczną – sterowania inteligentnym domem oraz jego składowymi za pomocą prostych gestów. Jak we wszystkich naszych produktach dołożyliśmy wszelkich starań, aby jego fizyczna forma była elegancka, subtelna, a zarazem atrakcyjna. Ujmując Fibaro-SWIPE jednym zdaniem – jest toprodukt, który w każdym względzie może dostosować się do potrzeb użytkownika.” Fibaro – SWIPE jest kompatybilny z protokołami bezprzewodowymi Z-Wave oraz Z-Wave+, ponadto spełnia ich wymogi bezpieczeństwa, wykorzystując symetryczny szyfr blokowy AES-128. Urządzenie potwierdza odczytanie gestów wibracją oraz kontrolką LED. Swipe może być zasilany za pomocą microUSB lub poprzez cztery baterie AA.”

Zostaw komentarz