Skip to main content

Ochrona obwodowa

Rola czujek to wykrycie próby wtargnięcia intruza na obszar chroniony, są to tzw. czujki pierwszej linii ochrony. Najbardziej popularne tutaj są kontaktrony – magnetyczne czujki otwarcia okien i drzwi. W ofercie dostępna jest cała gama czujek: od miniaturowych urządzeń po duże czujki z możliwością podłączenia przewodów za pomocą złączy lub bezpośredniego przylutowania w instalacji. Czujki mogą być w różnych kolorach.

Czujki stłuczenia szyby

Mają na celu wykrycie dźwięku rozbijanej szyby, co sprawdza się do ochrony oszklonych powierzchni. Wykorzystują technologię mikroprocesowej analizy dwóch częstotliwości.

Czujki wibracyjne

Te czujki są z kolei przeznaczone do wykrywania próby siłowego przełamania zabezpieczeń mechanicznych. Ich konstrukcja pozwala na szybkie wykrycie włamania, jeszcze zanim intruz będzie się starał pokonać jakiekolwiek zabezpieczenia. Czujki wibracyjne wykorzystują piezoelektryczne sensory, dzięki czemu eliminujemy fałszywe alarmy.

Aktywne bariery podczerwieni

Są to bardzo zaawansowane technologicznie czujki do ochrony obwodowej. Wykorzystują wiązki podczerwieni, które są przesyłane między nadajnikiem i odbiornikiem. Duży dystanse między nimi gwarantują dobrą ochronę, nawet dużych powierzchni. Czujki te są zabezpieczane przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, więc mogą byc stosowane także na zewnątrz.

Zostaw komentarz