Systemy alarmowe

Autor 30 maja 2017Instalacje Alarmowe

Manipulatory alarmowe, klawiatury…

Nowoczesne systemy alarmowe składają się z szeregu urządzeń elektronicznych. Elementy potrzebne do prawidłowego działania każdego systemu alarmowego to urządzenia sterujące, sygnalizatory, czujki, komputer i najważniejsze – centrala alarmowa, czyli płyta główna stanowiąca „mózg” całego systemu alarmowego. To właśnie do centrali przekazywane są wszystkie informacje zgromadzone przez inne urządzenia. Ważne jest, aby centrala alarmowa znajdowała się w odpowiednim miejscu w domu. Nie powinny mieć do niej dostępu osoby nieupoważnione. Komunikacja z centralą alarmową możliwa jest dzięki wykorzystaniu manipulatorów. Tak samo jest w przypadku programowania stref i ustawiania urządzeń podpiętych do wejść i wyjść centrali alarmowej. Centrala przetwarza otrzymane komunikaty i na ich podstawie, wykonuje odpowiednie działanie, np. załącza alarm albo przechodzi w tryb czuwania.

Urządzenia często wyposażone są w wyświetlacze LCD lub LED, podświetlane klawiatury, sygnalizatory dźwiękowe, funkcje zapisywania nagrań w pamięci oraz sygnalizatory utraty łączności z centralą. Te wszystkie elementy, tworzą proste w obsłudze systemy, które zapewniają ochronę naszego domu zarówno wtedy jak w nim przebywamy, jak i podczas dłuższej nieobecności. Rozbudowane systemy alarmowe mogą być wyposażone w monitoring i urządzenia do wysyłania powiadomień.

Przed decyzją o zakupie najlepiej dopasowanego systemu alarmowego, należy przeanalizować strukturę kablową, wybrać odpowiednią centralę oraz zaplanować optymalne rozmieszczenie czujników ruchu. System alarmowy powinien być dobrany do potrzeb domowników i dopasowany do domu. Wybór i zlecenie instalacji systemu warto powierzyć fachowcom.

Skontaktuj się z nami

Zostaw wiadomość