Skip to main content

Czy moduły inteligentnych systemów automatyki domowej zużywają więcej energii od standardowej instalacji? Oczywiście, że tak. Jak więc domy zintegrowane mogą powodować oszczędności i dlaczego zaliczamy je do tzw. domów energooszczędnych? Przedstawiamy kilka podstawowych możliwości oszczędzania dzięki instalacji inteligentnych systemów w Twoim domu.

Otóż systemy inteligentne, w efektywny sposób tą energią gospodarują, powodując jej oszczędność w dłuższym czasie. Prawidłowo zintegrowany system – np. z domową klimatyzacją, czy ogrzewaniem – w bardzo dokładny sposób reguluje temperaturę w konkretnym pomieszczeniu, w zależności od pory roku, dnia oraz obecności domowników.

Dzięki inwestycji w rozbudowę domowego inteligentnego systemu – np. o klimatyzację, wentylację, rekuperator, czy sterowanie oświetleniem – powstaje współdziałająca całość. Taki zintegrowany system, za sprawą odpowiednich reguł, precyzyjnie i samoczynnie kontroluje wszystkie instalacje w domu, racjonalizując zużycie prądu i energii cieplnej. Po wyjściu z domu, system aktywuje tryb czuwania: wyłączy nieużywane odbiorniki prądu, obniży temperaturę, zmniejszy wentylację. Po przybyciu do domu, system powróci do ustawień dostosowanych do obecności mieszkańców.

Wyposażenie domu w zintegrowany, inteligentny system, mimo że z początku stanowi dodatkowy wydatek, po kilku latach okaże się inwestycją, która zwróci się dzięki oszczędności energii. Aby dowiedzieć się więcej i dobrać zintegrowany system dla Twojego domu, skontaktuj się z nami.

Zostaw komentarz